HAKKARİ ŞEMDİNLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AÖLve AÖO Sınavları Hakkında

Görevli öğretmen arkadaşlarımız sınav görev kartlarını mebbis.gov.tr-sınav işlemleri modülü-sınav görevlerim sayfasından çıkartmaları ve görev kartlarını sınav esnasında yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.   Sınava girecek öğrencilerimizde sınava giriş belgelerini http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx web sitesinden çıkartmaları ve sınavlara girebilmeleri için belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
AÖLve AÖO Sınavları Hakkında

19-20 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak II. Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri belli olmuştur.

Bazı il ve ilçelerimizde güvenlik nedeni ile sınav yeri değişiklikleri olmuştur. Sınav merkezleri yeniden belirlenen öğrencilerimiz yeni sınav merkezlerinde sınava katılacaktır.

Yapılacak sınav ile ilgili temel bilgiler.

  • Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.
  • Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve açıklamalara uymanız yararınıza olacaktır.
  • Sınavda mağduriyet yaşamamanız için nüfus cüzdanınızın kesinlikle resimli olması gerekmektedir.
  • Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde hiç ders seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.
  • Askerlik (asker olma, askerden yeni terhis olma) cezaevi (cezaevine girmiş olma veya yeni çıkmış olma) zorunlu ikamet değişimi gibi (tayin, deprem, sel ve doğal afetlere bağlı ikamet değiştirme) ve sağlık nedenleri ile (raporlandırmak şartıyla) sınav giriş belgesinde belirtilen sınav merkezlerinde sınava giremeyecek öğrencilerimiz, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde oluşturulan sınav yürütme kurullarına başvurarak (Ankara ve ilçelerinde oturanlar dâhil) yedek salonda sınava girmek için başvurabilirler. Geçersiz mazeret veya basit nedenlerden dolayı yapılan başvurular kabul edilemez.
  • Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile sadece geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.
  • Sınavla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü´nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi ve talimatları doğrultusunda yapılacaktır.
  • Yedek salon iş ve işlemleri ile ilgili olarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünü aramalarına gerek yoktur.

Moda Mahallesi Çevre Yolu Hastane Caddesi No130/1 Şemdinli / HAKKARİ - 0 438 411 26 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.