HAKKARİ ŞEMDİNLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dershanede çalışıp Sözleşmeli Öğretmenliğe geçen öğretmen adaylarımıza önemli duyuru

Dershanede çalışıp Sözleşmeli Öğretmenliğe geçen öğretmen adaylarımıza önemli duyuru
Dershanede çalışıp Sözleşmeli Öğretmenliğe geçen öğretmen adaylarımıza önemli duyuru

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE,

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre sözleşmeli öğretmen atamaları gerçekleştirilmiştir. Sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlamalarına ilişkin gerekli açıklamalar ise 10/10/2016 tarih ve 68898891-903,02-E. 11073895 sayılı yazı ile yapılmıştır.

Yapılan açıklamalar dikkate alınarak;

1 Öğretmenlerin görevlerine başlamadan önce belgeleri il milli eğitim müdürlüklerince titizlikle incelenecektir.

2-    Dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personeli (yönetici, öğretmen, uzman öğretici, usta öğretici veya benzeri personel) kapsamında atananların sigorta primi belgesi incelenirken prim ödenmiş çalışma süresinin. 1/1/2014 tarih» itibarıyla en az toplam altı yıl (2160 gün) olmasına ve altı yılın hesabında yalnızca dershaneler ile öğrenci etüt eğitim

merkezlerinde çalışılan sürelerin topiammın esas alınmasına dikkat edilecektir. Bunun dışındaki hiç bir durum dikkate alınmayacaktır.

3-    2016 yılı için hizmet sözleşmesi süresi 31/12/2016 tarihine kadar yapılacaktır.

4-     Sözleşmeli öğretmenler göreve başlatılmadan önce sigortalı işe giriş bildirimlerinin, Sosyal Güvenlik Kurumunun ilgili birimlerine il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince en az bir gün öncede bildirilmesi gerekmektedir.

5-     Askerlik hizmetini yapmakta iken sözleşmeli öğretmenliğe atananlar, hâlen askerde olduklarını ve muhtemel terhis tarihlerini gösterir bir belgeyi en kısa süre içinde dilekçe ekinde atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine gönderecekler ve terhis tarihini takip eden bir ay içinde göreve başlatılacaklardır.

ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Moda Mahallesi Çevre Yolu Hastane Caddesi No130/1 Şemdinli / HAKKARİ - 0 438 411 26 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.