HAKKARİ ŞEMDİNLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ ERASMUS+ GÜNDEMİ: İTALYA'YA KURS HAREKETLİLİĞİ

Şemdinli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün Erasmus+ projesi kapsamında İtalya'ya bir kurs hareketliliği gerçekleştirildi.
YENİ ERASMUS+ GÜNDEMİ: İTALYA'YA KURS HAREKETLİLİĞİ

Tüm ülkede Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Kısa Dönemli Öğrenici ve Personel Hareketliliği'ne toplam 172 proje sunulmuş ve bunların sadece 12'si geçmişti. Şemdinli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün sunduğu "Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri ve Dijital Öğrenme" isimli proje, 12 projenin arasına girerek hibelendirilmiş, bu sayede ilçemiz artık Avrupa'ya daha yakın hale gelmişti.

Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri ve Dijital Öğrenme isimli Erasmus+ projesi kapsamında öğretmenlerimiz 2-10 Kasım 2022 tarihlerinde Roma/İtalya'da Integrating Technology into Education with Web Tools (Teknolojinin Web Araçlarıyla Eğitime Entegrasyonu) kursunu alarak daha dijital öğretmenler olma yolundaki ilk adımlarını atmışlardır. 

Bu kurs hareketliliğinin ilçemize teknolojinin en verimli halini sınıfa taşıma şansı verdiğinin farkında olan öğretmenlerimiz, bundan sonra kağıt ve zaman tasarrufu sağlayan dijital yöntemleri kullanacaklarının sözünü vermiş bulunuyorlar. Öğretmenlerimize kolaylıklar, ilçemize de yeni başarılar dileriz.

İtalya'da çekilen fotoğraflara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Moda Mahallesi Çevre Yolu Hastane Caddesi No130/1 Şemdinli / HAKKARİ - 0 438 411 26 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.