HAKKARİ ŞEMDİNLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize Duyrulur

Not: Verilen eğitimler hizmetiçi eğitim kapsamında değil, özeldir. 
Öğretmenlerimize Duyrulur

Öğretmenlerin eğitimler doğrultusunda, çocukların ve yetişkinlerin planlama, mantık yürütme, mantıksal çıkarımda bulunma, strateji geliştirme, sıra dışı düşünme, dikkat ve konsantrasyon, görsel uzamsal düşünme, hafıza ve bellek alanlarında gelişim sağlayan ve bununla birlikte sabır-sebat, yenilgiyi hazmetme, kararlılık ve karar verme konularında, öğrencilere ve ailelerine rehberlik edebilme üzere iliniz de görev yapan tüm öğretmenler için 25-31 Temmuz tarihinde Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği işbirliği ile 5. Geleneksel Eğitim Kampı Aydın/Kuşadası’ nda gerçekleştirilecektir. Eğitim süresince Drama, Mental Aritmetik, Zekâ Oyunları, Hızlı Okuma, Bedenden Oyuna Oyundan Şarkıya, Oyun Terapisi, Öğrenci Koçluğu, Montessori eğitimleri verilecektir.  Kurs bitiminde başarılı olan adaylara üniversite ve dernek onaylı sertifika verilecektir. Eğitimler gönüllülük esasına bağlıdır.

      Drama Eğitimi sertifikası, 2010/49 sayı ve 19/08/2010 tarihli ders dışı etkinlikler yönergesine uygundur. . Zeka Oyunları Sertifikanız ile ortaokul müfredatında yer alan zeka oyunları dersine girebilir ya da Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Çocuk Kulüpleri Yönergesine bağlı kalarak çocuk kulübü kurabilirsiniz. Eğitimlerimiz, daha önce Ankara(3), Elazığ(3 eğitim), Iğdır(2 eğitim), Aydın, İzmit, Van, Antalya, Aydın/Kuşadası (3 eğitim-Yaz Kampı), Aydın/Didim(Yaz Kampı), Bodrum/Turgutreis (Yaz Kampı), Uşak, Çanakkale, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Kayseri, İstanbul(5 eğitim), Erzurum(3), Samsun, Ağrı(5), Trabzon, Şanlıurfa, Adana, Sivas, Kırşehir illerinde başarıyla uygulanmıştır. Konuyu, ilinizde görev yapan öğretmenlere duyurmanızı ve web sitenizde yayımlamanızı saygılarımızla arz ederiz.

       Not: İlgilenen adaylar her türlü detaylı bilgi için, 05321133209 no’lu telefondan ÖZLEM FIRAT’ a ve 05321323007 no’lu telefonlardan ZEYNEP GÜLER’e veya aktifdrama25@gmail.com, adresine mail yoluyla ulaşabilirler.

 

 

Doç. Dr. A. Halim ULAŞ
Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme
Derneği Başkanı

Ek-1 Protokol

Ek-2 Eğitim Takvimi

Web: http://www.aktifdrama.com/

 

          http://www.aktifakademi.org/


        YAZ KAMPI EĞİTİM TAKVİMİ
25-26-27-28 TEMMUZ EĞİTİMLERİ

ØDRAMA 1.KUR EĞİTİMİ

ØDRAMA 2.KUR EĞİTİMİ

ØDRAMA 3.KUR EĞİTİMİ

ØZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ

ØMENTAL ARİTMETİK 1.KUR EĞİTİMİ

ØBEDENDEN OYUNA OYUNDAN ŞARKIYA

ØOYUN TERAPİSİ

ØÖĞRENCİ KOÇLUĞU

 

28-29-30-31 TEMMUZ EĞİTİMLERİ

ØDRAMA 2.KUR EĞİTİMİ

ØDRAMA 3.KUR EĞİTİMİ

ØDRAMA 4.KUR EĞİTİMİ

ØZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ

ØMENTAL ARİTMETİK 2.KUR EĞİTİMİ

ØANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

ØBEDENDEN OYUNA OYUNDAN ŞARKIYA

ØMONTESSORİ

 

 

 

Moda Mahallesi Çevre Yolu Hastane Caddesi No130/1 Şemdinli / HAKKARİ - 0 438 411 26 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.