HAKKARİ ŞEMDİNLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yönetici Eğitim Semineri

30.03.2015-15.05.2015´ e kadar 90 saat üzerinden planlanan eğitim programı başladı.
Okul Yönetici Eğitim Semineri

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz(MEM) Sayın Fahrettin Çelik " MEM olarak arzu ettiğimiz noktaya ulaşabilmemizde en önemli etkenin öğretmen olduğunu, idareci olarakta genç bir eğitimci kadrosuna sahip olduğumuzu ifade etti. Bu avantajımızı değerlendirebilmemiz için ise öncelikle yönetcilerimizin yönetici vasıflarına hakim olmasının ve bunu da kişisel beceri ve vizyonlarını ekleyerek liderlik özelliği ortaya koymak suretiyle öğretmenlerimizi doğru ve verimli biçimde yöneltmelerine gerek olduğundan bu eğitim programından çok büyük yararlar olduğunu" belirtti.

 

 

          Şube Müdürümüz Yakup Kadri Öztürk program dahilinde " Personel sirkülasyonun bölgede yoğun yaşandığına vurgu yaparak her değişimde okulun silbaştan yönetici tayinine gitmektense yöneticilerimizin liderlik becerilerini ön plana çıkararak "Takım Ruhunu"  geliştirmek ve bunu kurum kültürüne dönüştürmeye ihtiyaç duyduğumuzu" söyledi. Bu eğitim programınn ana gayesinin okulun kendi içerisinde Toplam Kalite Felsefesini özümsemelerine katkı sağlamak  olduğu kadar gizil yararının ise okullar arası da takım ruhunu desteklemesini beklediklerini, bu sayede okullar arası fırsat eşitsizliğinin ortadan kalakabileceğini, başarının ortalama olarak yakın değerlerde seyredebileceği ve bu sayede Şemdinli´ de eğitim öğretimin toplam olarak Ülke ortalamasını takip eder hale gelebileceğini belirtti

 

Yöneticilik KursuYöneticilik KursuYöneticilik KursuYöneticilik KursuYöneticilik KursuYöneticilik KursuYöneticilik Kursu

Moda Mahallesi Çevre Yolu Hastane Caddesi No130/1 Şemdinli / HAKKARİ - 0 438 411 26 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.